wspisał: Admin js
publ. 14 październik 2014
Odsłony: 1657

Ośrodek Kultury w Ryglicach zrealizował projekt pn. „Cykl spotkań przygotowujący do Festiwalu Kultury Pogórzańskiej – impreza promocyjna, nagranie dwóch płyt autorskich oraz wydanie folderu”.

W ramach projektu odbyły się spotkania twórcze, które miały na celu m. in. promowanie i kultywowanie lokalnych tradycji, gwary, muzyki ludowej. Były one także przygotowaniem do Festiwalu Kultury Pogórzańskiej, który odbył się 27 września 2014 roku na Ryglickim rynku.

Zgodnie z projektem zostały nagrane płyty z muzyką zespołów ludowych: „Śpiwka za przyśpiwką” zespołu „W Kuźni u Kowala” oraz „Bo za lasem grają” zespołu „Zalasowianie”.

Wydano także folder „Gmina tradycją malowana”.

Zwieńczeniem projektu był Festiwal Kultury Pogórzańskiej, w czasie którego odbyły się: konkurs ponadregionalny „O Złotą Podkowę Pogórza”, występy zespołów ludowych oraz promocja wydanych płyt i folderu.

-38

Więcej informacji i zdjęć

Operacja współfinansowana z EPRROW w ramach działania 413 „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” objętego PROW na lata 2007-2013 z zakresu małych projektów na podstawie umowy przyznania pomocy nr 02511-6930-UMO640694/14 z dnia 19.08.2014 roku.

loga PSR

 

wspisał: Piotrek
publ. 14 kwiecień 2014
Odsłony: 1940

Ośrodek Kultury w Ryglicach zrealizował projekt pn. „Zakup mundurów reprezentacyjnych i instrumentów muzycznych dla muzyków MOD z Zalasowej działającej przy Ośrodku Kultury w Ryglicach oraz przeprowadzenie zajęć umuzykalniających z instruktorem”.

Nowe mundury uszyła firma ELMAR z Poznania profesjonalnie zajmująca się szyciem mundurów, strojów czy kostiumów filmowych.

Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Zalasowej zyskała również nowe instrumenty muzyczne m. in. flety, tubę, klarnety, lirę, trąbkę, perkusje i pulpity.

W ramach projektu odbyły się również zajęcia umuzykalniające z instruktorem – Grzegorzem Kluzkiem – otwarte dla wszystkich- których celem było wyłonienie nowych muzyków do orkiestry.

 

-13
  -14  -12

Operacja współfinansowana z EPRROW w ramach działania 413 „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” objętego PROW na lata 2007-2013 z zakresu małych projektów na podstawie umowy Przyznania pomocy nr 01845-6930-UMO640632/13 z dnia 15.10.2013 roku.

loga PSR

 

wspisał: Piotrek
publ. 22 marzec 2014
Odsłony: 1838
ZARZĄD WOJEWÓDZTWA MAŁOPOLSKIEGO
Informuje o możliwości składania za pośrednictwem
Pogórzańskiego Stowarzyszenia Rozwoju
działającego na terenie gmin:
Tuchów, Gromnik, Ryglice, Rzepiennik Strzyżewski i Szerzyny
wniosków o przyznanie pomocy na operację
z zakresu naboru tematycznego „Małe projekty”
w ramach działania „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich            
na lata 2007-2013 z udziałem środków
Europejskiego Funduszu Rolnego
na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich
 
Wnioski o przyznanie pomocy można składać w terminie:
21 marca 2014 roku – 11 kwietnia 2014 roku
 

facebook 1 twitter youtube turystyka  ryglickie stoisko  ryglice pl

Do góry

W związku ze zmianą przepisów dotyczących przetwarzania danych osobowych tzw. RODO, Ośrodek Kultury w Ryglicach informuje o zasadach przetwarzania danych osobowych oraz o przysługujących prawach z tym związanych.

Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na ich używanie, zostaną one zapisane w pamięci Twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!